Meriți să fii surprins.

Atât în Europa, cât și în România, Lidl face parte din Top 100 cei mai buni Angajatori!

Top Employer Romania 2019
  • 06.11.2019
  • Resurse Umane
  • Sediu Central Bucuresti

Junior Learning & Development Specialist - Part-time 4h (f/m)

Noi, Lidl, căutăm un om pasionat de HR, care să ajute la implementarea și coordonarea unor proiecte de Learning & Development dinamice, interesante și de impact, totul într-o super echipă.

Responsabilităţi

Vei aduce plus valoare în companie prin:

  • Coordonarea programelor de trainee și oferirea de suport în colaborările cu universităţi, şcoli profesionale etc.;
  • Suport în implementarea proiectelor naționale și/sau internaționale;
  • Identificarea continuă a nevoilor de formare și dezvoltare din cadrul companiei (suport în procesul de Talent Management);
  • Organizarea training-urilor și a workshop-urilor din cadrul companiei (ex: Welcome Day);
  • Monitorizarea proceselor de training și dezvoltare (progres și follow-up);
  • Colaborarea permanentă cu responsabilii regionali de formare şi dezvoltare profesională;
  • Suport în diverse procese de selecție și dezvoltare a candidaților interni (Assessment Center).

Profilul dvs.

Cum îți dai seama că ești potrivit/ă pentru acest rol?

  • Ești student/ă;
  • Ești pasionat/ă de domeniul HR. Experiența profesională în domeniu constituie avantaj;
  • Cunoști limba engleză la nivel avansat. Cunoașterea limbii germane constituie avantaj;
  • Ești o persoană organizată, comunicativă, care dă dovadă de proactivitate și flexibilitate;
  • Îți place să lucrezi în echipă, dar poți să lucrezi cu ușurință și independent, atingându-ți obiectivele propuse;
  • Constituie avantaj experiența anterioară în livrarea training-urilor și project management;
  • Ai cunoștințe avansate de MS Office (Word, Excel, PowerPoint).

Oferta noastră

Suntem convinși că te vei integra în echipa noastră pentru că avem un mediu de lucru modern și plăcut și considerăm că cel mai important lucru este să ne simțim bine când suntem la serviciu. Îți oferim un salariu atractiv pentru că știm să ne răsplătim pe măsură angajații. Știm că vrei să fii tot timpul în formă, așa că ai o asigurare privată de sănătate gratuită și un abonament de fitness cu reducere substanțială. Vei avea oportunitatea de a te implica în proiecte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajută compania să își păstreze poziția de angajator de top în piață.

Sunteţi interesat(ă)?

Vă rugăm să completaţi formularul online de candidatură şi să ataşaţi CV-ul dvs. în format Word sau Pdf, însoţit de o scrisoare de intenţie ce specifică poziţia pentru care aplicaţi.

Aplicaţi acum!

Sau aplicați la