Meriți să fii surprins.

Atât în Europa, cât și în România, Lidl face parte din Top 100 cei mai buni Angajatori!

Top Employer Romania 2020
  • 14.02.2020
  • Expansiune
  • Sediu Regional Nedelea

Manager Proiect Constructii - Expansiune (f/m)

Parte integrantă a concernului Lidl prezent la nivel european în 27 de ţări, Lidl România este subsidiara cu prezenţa activă pe piaţa locală din anul 2011. În prezent, compania Lidl România reprezintă o poveste de succes, materializată printr-un număr actual de peste 200 de magazine şi 4 centre logistice, cât şi prin peste 5.000 de angajaţi.

Pentru a asigura succesul nostru şi pe viitor, căutăm, formăm şi dezvoltăm în permanență persoane ambițioase, dinamice, etice şi responsabile, ce vor avea șansa să își construiască propria carieră.

Responsabilităţi

  • Vei pregăti documentațiile premergătoare achizițiilor de teren
  • Vei contracta serviciile de proiectare și vei iniția demersurile pentru obținerea autorizațiilor necesare începerii lucrării
  • Vei negocia contractele de întreținere și condițiile cadru cu prestatorii de servicii și producătorii din domeniul construcțiilor
  • Vei organiza licitații în vederea construirii magazinelor și a execuției lucrărilor speciale (modernizare, extindere)
  • Vei efectua verificarea tehnică a documentațiilor pentru obținerea autorizațiilor de construire
  • Vei superviza întocmirea proiectului tehnic și a detaliilor de execuție precum și verificările tehnice ale proiectelor
  • Vei verifica și urmări în timp construcțiile / execuția lucrărilor speciale, din perspective tehnico-calitative și economice, astfel încât să se respecte standardele LIDL
  • Vei recepționa noile filiale și anexele tehnice ale acestora și vei monitoriza remedierea deficiențelor apărute
  • Vei întreține și actualiza de comun acord cu departamentul de construcții tema de proiectare și caietele de sarcini pentru magazine

Profilul dvs.

  • Să ai studii superioare finalizate, preferabil facultatea de Construcții
  • Să ai experiență profesională de minim 2 ani în managementul proiectelor de construcții
  • Să ai cunoștințe solide ale legislației din domeniul construcții (inclusiv mentenanță construcții)
  • Să dai dovadă de proactivitate, perseverență și orientare către rezultate
  • Să ai spirit inovativ și antreprenorial, fiind în stare să găsești rapid soluții fiabile
  • Să fii un bun negociator cu excelente abilități de comunicare
  • Posesor al unui permis de conducere categoria B, obligatoriu
  • Să ai experiență în lucrul cu AutoCAD, MS Office (Excel, PowerPoint) și MS Project sau aplicație similară
  • Să cunoști limba engleză la nivel avansat. Cunoștințele de limbă germană reprezintă un avantaj

Oferta noastră

  • Perspectiva unei cariere într-o companie multinațională de succes în piața de retail
  • Asigurare privată de sănătate, deoarece ne gândim tot timpul la sănătatea ta
  • Reduceri la abonamente de fitness pentru a putea fi tot timpul în formă
  • Școlarizare într-o echipă dinamică și motivată pentru a putea performa la capacități maxime
  • Mediu de lucru modern, plăcut și dinamic, deoarece nimic nu este mai important decât să ne simțim bine la locul de muncă
  • Salariu peste medie, corelat cu experiența, deoarece suntem unul dintre retailerii cu cele mai bune pachete salariale din Romania și știm să ne răsplătim pe măsură angajații
  • Posibilitatea de a te implica în proiecte foarte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajută compania să își păstreze poziția de angajator de top în piață

Sunteţi interesat(ă)?

Vă rugăm să completaţi formularul online de candidatură şi să ataşaţi CV-ul dvs. în format Word sau Pdf, însoţit de o scrisoare de intenţie ce specifică poziţia pentru care aplicaţi.

Aplicaţi acum!

Sau aplicați la