Meriți să fii surprins.

Atât în Europa, cât și în România, Lidl face parte din Top 100 cei mai buni Angajatori!

Top Employer Romania 2020
  • 20.01.2020
  • Achiziţii
  • Sediu Central Bucuresti

Specialist Administrare Contracte & Calitatea Datelor Depart. Achizitii (f/m)

Noi, Lidl, suntem și anul acesta Angajator de Top în Romania și în Europa. Asta înseamnă că Lidl chiar este THE PLACE to work! Pentru că uneori ai nevoie de mai mult decât de un simplu job, Lidl este locul în care poți să îți construiești o carieră alături de o echipă super cool și într-un mediu modern.

Responsabilităţi

  • Te vei asigura de respectarea și adaptarea procedurilor operaționale conform cerințelor legale, a reglementărilor și a altor dispoziții interne din departamentul de Achiziții, ținând cont de indicatorii de eficiență și rentabilitate;
  • Vei realiza rapoarte de audit relevante și vei urmări corectarea în timp util a deficiențelor constatate în timpul auditului;
  • Vei susține departamentul în dezvoltarea continuă a sistemelor de control intern, precum și în implementarea măsurilor noi de auditare;
  • Vei susține planificarea și desfășurarea anuală a auditului intern în cadrul departamentului;
  • Vei propune recomandări și vei implementa măsuri pentru a aborda vulnerabilitățile identificate în procesele auditate;

Profilul dvs.

  • Ai studii superioare finalizate;
  • Ai minimum 1-2 ani experiență în domeniul auditului intern sau într-un alt domeniu relevant; constituie un avantaj certificarea de Auditor Intern;
  • Cunoști limba engleză la nivel avansat; cunoașterea limbii germane reprezintă un avantaj;
  • Ai cunoștințe de MS Office la nivel mediu;
  • Gândești în mod analitic și orientat spre proces, ai o înțelegere foarte bună a riscurilor și a măsurilor de control adecvate;
  • Ești flexibil/ă și deschis/ă la dialog; îți place să lucrezi în echipă și să comunici clar și deschis;
  • Dai dovadă de corectitudine, angajament și inițiativă, poți face față situațiilor de stres și ești orientat/ă spre atingerea obiectivelor stabilite.

Oferta noastră

Suntem convinși că te vei integra în echipa noastră pentru că avem un mediu de lucru modern și plăcut și considerăm că cel mai important lucru este să ne simțim bine când suntem la serviciu. Îți oferim un salariu atractiv pentru că știm să ne răsplătim pe măsură angajații. Știm că vrei să fii tot timpul în formă, așa că ai o asigurare privată de sănătate gratuită și un abonament de fitness cu reducere substanțială. Vei avea oportunitatea de a te implica în proiecte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajută compania să își păstreze poziția de angajator de top în piață.

Sunteţi interesat(ă)?

Vă rugăm să completaţi formularul online de candidatură şi să ataşaţi CV-ul dvs. în format Word sau Pdf, însoţit de o scrisoare de intenţie ce specifică poziţia pentru care aplicaţi.

Aplicaţi acum!

Sau aplicați la