Meriți să fii surprins.

Atât în Europa, cât și în România, Lidl face parte din Top 100 cei mai buni Angajatori!

Top Employer Romania 2019
  • 15.05.2019
  • Financiar
  • Sediu Regional Lugoj

Specialist Contabilitate Lugoj (f/m) - perioada determinata 24 luni

Parte integrantă a concernului Lidl prezent la nivel european în 27 de ţări, Lidl România este subsidiara cu prezenţa activă pe piaţa locală din anul 2011. În prezent, compania Lidl România reprezintă o poveste de succes, materializată printr-un număr actual de peste 200 de magazine şi 4 centre logistice, cât şi prin peste 4.500 de angajaţi.
Pentru a asigura succesul nostru şi pe viitor, căutăm, formăm şi dezvoltăm în permanenţă persoane ambiţioase, dinamice, etice şi responsabile, ce vor avea șansa sa iși construiască propria cariera.

Responsabilităţi

  • Monitorizarea şi controlul fluxului de bani: colectare, bani de schimb, diferenţe de casă şi seif
  • Realizarea planificării anuale a celor mai importanţi indicatori economici la nivel de magazin şi depozit
  • Verificarea plauzibilităţii indicatorilor financiari şi a stocurilor din magazin şi depozit
  • Pregătirea unui pachet de raportare unitar (MIS) şi persoana de legătură pentru departamentul de Controlling din sediul central
  • Realizarea închiderii de lună pentru sediul regional
  • Centralizarea şi administrarea datelor din Lisy precum şi exportul pentru sediul central
  • Coordonarea închiderii de an
  • Calcul şi analiză inventar magazin/depozit
  • Monitorizare şi control furnizori direcţi
  • Prelucrare documente magazin
  • Pregătirea poştei din cadrul departamentului administrativ
  • Realizarea şi împărţirea etichetelor de preţ

Profilul dvs.

  • Studii superioare finalizate
  • Experienţă relevantă în contabilitate primară
  • Capacitatea de a lucra atât în echipă cât şi singur(ă)
  • Cunoştinţe bune de operare PC (Word, Excel)
  • Cunoaşterea limbii germane / engleze constituie un avantaj
  • Persoană comunicativă, organizată şi atentă la detalii
  • Persoană flexibilă şi rezistentă la stres

Oferta noastră

  • Pachet salarial atractiv şi peste medie
  • Asigurare medicală
  • Instruire sistematică şi practică
  • Mediu de lucru plăcut, modern şi dinamic
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională

Sunteţi interesat(ă)?

Vă rugăm să completaţi formularul online de candidatură şi să ataşaţi CV-ul dvs. în format Word sau Pdf, însoţit de o scrisoare de intenţie ce specifică poziţia pentru care aplicaţi.

Aplicaţi acum!

Sau aplicați la