Meriți să fii surprins.

Atât în Europa, cât și în România, Lidl face parte din Top 100 cei mai buni Angajatori!

Top Employer Romania 2019
  • 13.08.2019
  • IT
  • Sediu Central Bucuresti

Specialist Infrastructură IT (f/m)

Noi, Lidl, suntem și anul acesta Angajator de Top în Romania și în Europa. Asta înseamnă că Lidl chiar este THE PLACE to work! Pentru că uneori ai nevoie de mai mult decât de un simplu job, Lidl este locul în care poți să îți construiești o carieră alături de o echipă super cool și într-un mediu modern.

Responsabilităţi

  • Vei fi responsabil de suport, implementare, control și verificare de task-uri și rollout-uri planificate;
  • Vei monitoriza și vei superviza procese, sisteme, infrastructura de comunicații și WAN;
  • Vei opera infrastructura hardware și virtuală pentru sistemele centrale;
  • Vei analiza incidente și vei remedia erori din mediul operațional;
  • Vei coordona proceduri de urgență și escalare;
  • Vei fi responsabil de partea de Project Management în cadrul unor proiecte locale sau globale;
  • Vei fi responsabil de mentenanță, operare, configurare, troubleshooting și de actualizarea infrastructurii de servere într-un mediu cu raport de disponibilitate ridicat.

Profilul dvs.

  • Ai minimum 3 ani experiență relevantă în domeniul IT, pe o poziție similară;
  • Ai studii superioare finalizate;
  • Cunoști limba engleză la nivel avansat. Cunoașterea limbii germane constituie avantaj;
  • Deții permis de conducere, categoria B;
  • Ești o persoană organizată, comunicativă, care dă dovadă de proactivitate și flexibilitate;
  • Ai experiență relevantă în cel puțin 2 dintre următoarele arii despecializare:
    • Microsoft Windows Server 2003, 2008, 2012, 2016 inclusiv tehnologiile proprietare (SCCM, DFS, AD, DNS);
    • VCenter/SRM, certificările sunt considerate un avantaj;
    • Citrix XenApp&XenDesktop;
    • Design de infrastructură aplicat pe topologii ample;
    • Cunoștințe avansate de rețelistică;
    • Symantec Backup&Recovery.

Oferta noastră

Suntem convinși că te vei integra în echipa noastră pentru că avem un mediu de lucru modern și plăcut și considerăm că cel mai important lucru este să ne simțim bine când suntem la serviciu. Îți oferim un salariu atractiv pentru că știm să ne răsplătim pe măsură angajații. Știm că vrei să fii tot timpul în formă, așa că ai o asigurare privată de sănătate gratuită și un abonament de fitness cu reducere substanțială. Vei avea oportunitatea de a te implica în proiecte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajută compania să își păstreze poziția de angajator de top în piață.

Sunteţi interesat(ă)?

Vă rugăm să completaţi formularul online de candidatură şi să ataşaţi CV-ul dvs. în format Word sau Pdf, însoţit de o scrisoare de intenţie ce specifică poziţia pentru care aplicaţi.

Aplicaţi acum!

Sau aplicați la